You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Wykłady edukacyjne

Czyli kilka praktycznych ciekawostek

Przychodnia weterynaryjna VETICUS

Przychodnia weterynaryjna VETICUS

Dla dzieci

Już od początku istnienia przychodni byliśmy otwarci na szerzenie wiedzy na temat opieki nad zwierzętami i ich utrzymaniem a także zagrożeniami związanymi z obecnością czworonogów w domu. Kiedy przychodzą do nas dzieci ze szkoły naprzeciwko jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że już od najmłodszych lat chcą pomagać i uczyć się nowych rzeczy, dlatego w ramach współpracy z kilkoma rudzkimi szkołami przeprowadzamy w Przychodni multimedialne zajęcia na których dzieci dowiadują się najważniejszych rzeczy o pasożytach, groźnych chorobach przenoszonych przez zwierzęta i o tym jak zachować się w przypadku zagrożenia.

Po części teoretycznej przychodzi czas na coś ciekawszego, czyli zwiedzanie.

Każde z dzieci może uczestniczyć w badaniu klinicznym naszego psa - Fiony. Opowiadamy o tym na co zwrócić uwagę, jakie są objawy choroby, jak się przeprowadza badanie a następnie

osłuchujemy serce naszej statystki.

Oglądamy salę chirurgiczną i szpital wraz z laboratorium, gdzie pod mikroskopem czeka zawsze

preparat niespodzianka :)

Przeprowadzane spotkania odbywają się w przychodni po wcześniejszym ustaleniu terminu.

Dla dorosłych

W ramach edukacji właścicieli co jakiś czas organizujemy wykłady tematyczne związane ze sposobem wychowania i szkolenia psów. planowane są również wykłady dotyczące najbardziej popularnych zagadnień klinicznych. Aby być najbardziej na bierząco śledź nas na Facebooku!

Powrót do poprzedniej strony